Filmi, fotograafia ja animatsiooni kool Tallinnas

Meie programmid

Filminduse ABC algajatele

Lastele

Jaanuarist 2019 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kl 18.30-20.45
Kursuse pikkus: 40 akad. tundi
Õppetöö keel: vene keel ( terminoloogia inglise keeles)
Õpetaja: Roman Pankratov
Õpilaste arv grupis: 8 inimest
Vanus: 12 – 18 aastat
Õppetöö toimub: selgub lähiajal, Tallinn
Maksumus: 590 eurot

Täiskasvanutele

Jaanuarist 2019 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kl 18.30-20.45
Kursuse pikkus: 40 akad. tundi
Õppetöö keel: vene keel ( terminoloogia inglise keel)
Õpetaja: Roman Pankratov
Õppijate arv grupis: 8 inimest
Vanus: 19 – 99 aastat
Õppetöö toimub: selgub lähiajal, Tallinn
Maksumus: 590 eurot

Kursuse programm koosneb teoreetilisest õppetööst ja meister – klassist, aga ka oma filmi loomise praktikast. Kursuse tulemuseks on filmi loomine  algajate ABC noortele ja täiskasvanutele:  lühifilmi ja video valmistamine, iseseisvalt – ideest montaažini – õpilaste poolt valmistatuna.

Kursuse teemadeks on:  filmi loomise etapid, peamised mõisted, žanrid ja klassifikatsioon, filmi koostisosad, kaadri suurused, filmi kleepimise tüübid, dialoogi filmimine, filmi stsenaariumi koostamise printsiip, algajate saladused ja vead, töö kaameraga, Kuleśovi efekt, montaaž ja selle tüübid, kompositsioon, heli ja muusika filmis, tiitrid, autoriõigus.

Teoreetiline materjal:  Mitta, A. Kino põrgu ja taeva vahel;  Zebra, E. Ajad 2. 2012; Sokolov, A. Montaaź. 1.osa. Moskva. 2005; Ariźon, D. Kinokeele grammatika jt

Alustamise tingimused: baasoskused arvuti ja videokaamera kasutamisel, huvi kino vastu ja soov areneda loovalt.

Kursuse eduka lõpetamise tingimused: õppetöös osalemine mitte vähem kui 90% kontakttunnis ja lõpptulemusena filmi valmimine.

TRADITSIOONILINE ANIMATSIOON GRAAFIKATAHVLI ABIL

Lastele

01.11-13.12.2017 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kl 17.15-18.45
Kursuse pikkus: september-detsember 26 akad. tundi
Õppetöö keel: inglise keeles
Tarkvar: TVPaint
Õpetaja: Anton Servetnik
Õpilaste arv grupis: 8 inimest
Vanus: 12 – 18 aastat
Õppetöö toimub: Pae 21 (III korrus), Tallinn
Maksumus: 185 eurot
Enda graafilisetahvliga: 145 eurot

Animatsiooni joonistamise kursus algajatele avab teie joonistamisande, arendab kujutlusvõimet, õpetab kasutama graafikatahvli ja multifilmide loomise programmi. Te õpite looma animatsiooni arvutiprogrammiga TVPaint ja nimelt: õpite elementaarseid joonistamiseoskusi, eristama animatsiooni  liike, kujutama animatsioonis liikumist ja andma edasi tegelaste emotsioone, süžeesid ja filmi plaani välja mõtlema, aru saama joonisfilmi struktuuri loomisest nullist alates. Kursuse lõpus Te joonistate, animeerite, helindate ja valmistate ette enda joonistatud filmi näitamiseks pikkusega kuni 1 minut. Peale selle suudate kindlaks määrata, milline roll animatsioonis Teile kõige rohkem sobib ja olete valmis osa võtma järgmistes animatsiooni projektides.

Teoreetiline materjal õppetööks ja allikad, mille põhjal on kursus loodud: Richard William „Animatorś survival kit” ja Preston Blair „Cartoon Animation”.

Õppetöö alustamise tingimused: geomeetriliste figuuride baas joonistamisoskus, arvuti kasutamise baasoskused, huvi animatsiooni vastu ja soov loovalt areneda.

Kursuse eduka lõpetamise tingimused: õppetöös osalemine mitte vähem kui 90% kontakttunnis ja koduste ülesannete täitmine.

Kui Teil on küsimusi, võtke ühendust meiega telefonil + 372 5282428 või e-maili teel: info@cinemer.ee

Filmid, TV saated, klipid – lastelaagris

25. juuni – 08. juuli 2018. a, Kotka Laager

Laagri pikkus: 1-2 nädalat
Õppekeel: vene keel
Osalejate vanus: 6 eluaastast
Õpetaja: Roman Pankratov

Filminduse kursuse eesmärk lastelaagris on lapse talendi avastamine ja arendamine, edukate kommunikatsioonioskuste arendamine, enesearenduse ja eneseväljenduse arendamine. Filmilaager – see on koht laste loomingu- ja fantaasiavabaduse arendamiseks, koht kus iga laps võib oma ideed ja mõtted suurele ekraanile kanda ning aitab teda selles loov meeskond, kes oskab leida individuaalse lähenemisviisi ja aitab meie lastel avastada oma potentsiaali.

Programm koosneb erinevatest töötubadest ja tegevustest, mis aitavad lastel saada uusi teadmisi, filmikunsti omaks võtta ja praktiseerida, koht kus lapsed võivad teha tõelisi filme enda stsenaariumi järgi, omades juba ettekujutust sellest – kuidas seda tehakse.

Kursus kingib lastele unustamatu elamuse ja emotsiooni kaasaegsest loomingust, aitab leida kaasakiskuva hobi ja kohtuda uute sõpradega, aga võib-olla ka tulevase elukutse.

2017 aastal toimus edukas kursus „Kotka” lastelaagris. Kõigest nädala jooksul mõtlesid lapsed välja ja filmisid kolm telesaadet, mille näitamine toimus laagri lõpupeo ajal.

Meistri- klass:
Kust saada ideid ja kuidas vormistada treatment?

Online kursused – 2018ndal aastal

Õpetaja Diana Dobrovolskaja

Tahad teada saada kuidas kirjutatakse stsenaariume reklaamidele ja muusikaklippidele? Tahate teada kust otsida ideid?

Õpetajad

Kinokursy v tallinne

Roman Pankratov

Elukutseline videote koostaja, produtsent, Cinemer stuudio juhataja. Kirglik uue tehnoloogia ja meediatööstuse austaja. Omab suurt kogemust erinevate projektide juhtimisel: videoreklaamidest internetikaubanduseni.  Teab, et tehnoloogia on suuteline muutma meie elu paremuse suunas. Roman Pankratov õpetab Tallinna Majanduskoolis video eriala. Huvitub kinotööstusest, internetikaubandusest ja fenomenoloogiast.

Anton Servetnik

Sündinud Tallinnas, on elanud mitmeid aastaid välismaal ( Inglismaal, Saksamaal, Ameerikas, Kanadas, Ukrainas ja Jaapanis ). Käesoleval momendil loob lühifilme internetile, töötab välja video-mänge ja illustreerib lasteraamatuid. Omab bakalaureust 2D digitaalses animatsioonis ja 5 aastast kogemust traditsioonilises animatsioonis.

Diana Dobrovolksaja

2014ndast aastast alates töötab reźissööri  ja stsenaristina firmas Cinemer. Kirjutab treatmente ja käsitlusi lühifilmidele ja seriaalidele, aga võtab osa ka lühifilmide esitlustel Barcelonas. On osalenud ja ka võitnud mitmetel Eesti kinofestivalidel.

Sergei Kibus

Režissöör, animaator ja kinematografist. O õppinud Tallinna Polütehnikumis fotograafiat,  meedia-  ja reźissööritööd Balti Filmi ja Meedia Erakoolis. On töötanud kinematografistina erinevates dokumentaalfilmide instseneeringutes eesti animatsioonistuudios Nukufilm. Alates 2016ndast aastast õpetab Tallinna Majanduskoolis fotograafia redakteerimist  ja filmindust. On Eesti Dokumentalistide Gildi liige.

Kui Teil on küsimusi, võtke ühendust meiega telefonil + 372 5282428 või e-maili teel: info@cinemer.ee

Registreerimine kursusele

Arvamused

Tallinna Majanduskooli õpilaste arvamused

Suur suur tänu selle aine eest õppejõule! Ta on tõeline professionaal ja vaatamata sellele, et ei oma suurt õpetamise kogemust, valmistas ta ette superkasuliku kursuse, rääkis kõigest arusaadavalt, selgitas, näitas ja meie jäime väga rajule saadud teadmiste ja kogemusega! Oleks vaid rohkem selliseid noori ja innustunud õppejõude, kes tõesti tahavad jagada oma kogemust ja teadmist meiega.

Kotka Laager

25ndast juunist kuni 8nda juulini Kotka laagris läbisime meedia koolituse „Rohelise ekraani taga” , mille käigus Roman aitas lastel sukelduda meedia – ja filmitööstusse. Lapsed 6 – 15 aastani Osalesid meistri-klassis, kus Roman rääkis video alustest ja tehnoloogiast. Kõik lapsed tõid välja, et nende jaoks oli tähtis just ise osaleda filmimine protsessis, aga mitte lihtsalt olla näitleja rollis, mida Roman neile organiseeris!

Partnerid

Comments are closed.

Top